דוד שורץ

רס"ל (במיל') דוד שורץ ז"ל

רס"ל (במיל') דוד שורץ, מאלעזר, לוחם בגדוד ההנדסה 8219, עוצבת 'חצי האש' (551), נפל בקרב בדרום רצועת עזה, בן 26 בנופלו.
נפל בכ"ז בטבת התשפ"ד (08 בינואר 2024)
בן יאיר ושרה, בעלה של מיטל, אח לישראל ויוסף
דוד, היה מקורב יחד עם משפחתו לחצר חסידות באיאן אליה התחבר בכל נימי נפשו. דוד הי"ד היה בחור שאהב ללמוד ולעזור לזולת והיה בן חביב ביותר לאביו. בהיותו קרוב לחצר חסידות באיאן היה מגיע לכל מאורע בחסידות, כל טיש או מעמד הדלקה במירון שנערך בחסידות לא פספס, תמיד היה פונה לשאול ולדעת מתי הטיש ובאיזה יום. רק בחג הסוכות האחרון השתתף בטיש בחול המועד מספר ימים לפני פרוץ המלחמה מאז התגייס למילואים ולהלחם בקרב עד שנפל בקרב על קידוש השם.
דוד, בן 26 מהישוב אלעזר, היה סטודנט לתואר ראשון במשפטים וממשל, לחם בגדוד הנדסה 8219, עוצבת "חצי האש" (551). חבריו למסלול הלימודים בבית ספר הארי רדזינר למשפטים: "שורץ דאג בכל עת לסייע, לדאוג, ולעזור לכל אדם שהיה חפץ בסיוע. שורץ נפל בהגנה על מדינתו ומולדתו שכל כך אהב, הותיר אחריו עשרות חברים, משפחה אוהבת ושנים של חסד ואהבה.
דוד הי"ד בא ממשפחות ישראליות שורשיות. הוא אהב מאוד דברי תורה לפרשת השבוע, ואף הוציא לקראת חתונתו חוברת עם דברי תורה שהקפיד לכתוב בכל שבוע. לפני כל חג דוד היה מתקשר לברך בחג שמח או בשנה טובה, או פשוט הגיע לבקר. יחד עם אשתו היקרה מיטל תבדל"א, שלה נישא בחתונת קורונה בחצר בית משפחתה, הקים את ביתו ברחובות, בית של תורה, מדע והמון אהבה.
שתפו בוואטסאפ