אחמד אבו לטיף

רס"ל (מיל') אחמד אבו לטיף ז"ל

רס"ל (במיל') אחמד אבו לטיף, מרהט, לוחם בגדוד 8208, חטיבה 261, נפל בקרב בדרום רצועת עזה, בן 26 בנופלו.
נפל בי"ב בשבט התשפ"ד (22 בינואר 2024)
נפל באסון קריסת הבתים במרכז רצועת עזה, בו נהרגו 21 לוחמים. אחמד לא הפסיק להתגאות בשירותו בגדס"ר הבדואי לפני שנפל בקרב – וביתר שאת מאז אירועי 7 באוקטובר. אחמד פרסם פוסט שהפך ויראלי בפייסבוק, בו סיפר על הנחישות להילחם במחבלי חמאס: "עזה היא אחרת לגמרי היום. יש שם ארגון טרור רצחני שלא מבדיל בין יהודי וערבי".

עוד כתב אחמד: "בעדה שלי תרמו רבות למדינה, הוכחנו מי אנחנו ומה אנחנו שווים. בדואים נהרגו. אנשי קבע וסדיר נתנו הכול למדינה. חשוב להראות שאנחנו חלק מהחברה הישראלית. יש הרבה בדואים שכואבת להם האפליה, אבל אנחנו מרגישים חלק בלתי-נפרד מהחברה הישראלית.. אני גאה להיות בדואי-ישראלי! מבחינתי, האנשים שאני חי איתם ועובד איתם הם אחיי ואחיותיי וכולנו חיים ביחד ומכבדים אחד את השני בארץ שלנו. אני גאה להיות בדואי ששירת בצה"ל כלוחם בגדס"ר הבדואי".

"זכיתי להגן ולשמור בשירות משמעותי שלא אשכח כל חיי. במהלך השירות גיליתי את העוצמות והיכולות שלי להתמודד עם אתגרים והכרתי את האנשים המדהימים שהפכו לחברים לכל החיים", הוסיף. יומיים אחרי 7 באוקטובר הגיע אבו לטיף לחלק אוכל לחיילים בבית קמה. "בדרך לא יכולנו לפספס את ניידות המשטרה ובמקביל קיבלנו הודעות על חדירת מחבלים באזור משמר הנגב, ליד רהט. בגלל שאנחנו חמושים ומאבטחים מקצועיים קפצנו לשם מייד וחברנו לכוחות המשטרה. עזרנו בסריקה לאיתור המחבלים, בהרגשת אדרנלין ושליחות מטורפת. זה המעט שיכולנו לעשות ונפלה בחלקנו הזכות לקחת חלק בשמירה על הבית". "מאז פרוץ המלחמה שומעים הרבה על מעורבות האזרחים הערבים, לצערנו בין הנופלים יש חיילים בדואים ודרוזים, מוסלמים ונוצרים, שנפלו גיבורים בזמן ההגנה על המדינה, ואין דבר גדול מזה… כולנו שותפים לאותו גורל ואנחנו חייבים להיות ביחד ומאוחדים. לצערי יש אנשים שלא מאמינים בשיתוף הפעולה בין המגזרים, מנסים להפחיד, להתגרות ולהרוס את היחסים, להרוס את האמון. אל תאמינו להם ואל תתנו לזה לקרות".

"הקהילה הבדואית אבלה על הקורבנות האזרחיים שנרצחו על לא עוול בכפם – יהודים, נוצרים או מוסלמים. לצערי יש אנשים שלא מאמינים בשיתוף הפעולה בין המגזרים. מנסים להפחיד, להתגרות ולהרוס את היחסים, להרוס את האמון. אל תאמינו להם ואל תתנו לזה לקרות".

לפוסט של אחמד בפייסבוק

פרטים על השבעה

שתפו בוואטסאפ