אלירז גבאי

רס"מ אלירז גבאי ז"ל

רב-סמל מתקדם אלירז גבאי, בן 37 מפתח תקווה, לוחם בגדוד 7810, חטיבת "יפתח" (11), נפל ביום שבת 30/12/23 בקרב במרכז רצועת עזה.

אלירז הותיר אחריו זוג הורים – הרצל ואביבה, אחות, ואישה בהיריון מתקדם, קורל, שנפרדה ממנו בעמוד האינסטגרם שלה: "מה קשור אלמנה בגיל 27? אשתך מכורה תמיד ואוהבת אותך ברמות שכואב בגוף. אהבת חיי, הלב מסרב להאמין שכבר לא תחזור". אלירז, שגדל והתחנך בטבריה, רק חיכה ללידת בנו הבכור. שבוע לפני נפילתו חגג אלירז יום הולדת, וקורל כתבה לו ברכה בה ביקשה בין היתר שיחזור בריא ושלם מהלחימה.

"מלך העולם שלי, גאוות ליבי, כל פעם מקבלים פרופורציות קצת אחרות, אז השנה ליום הולדת אני אאחל לך רק שתחזרו בריאים ושלמים בגוף ובנפש, אתה וכל הצוות", כתבה קורל. "מבטיחה שלכל השאר אני אדאג, רק תחזרו אלינו בריאים במהרה. אני אוהבת אותך ברמות שאי אפשר לתאר ולמרות הימים הקשים שמחה שיצא לנו לפחות להיות ביחד היום, עד הפעם הבאה. גאה בך מלך שלי, אתה הכי טוב בעולם".

אימו של אלירז, אביבה: "הוא באמת היה גיבור וילד מדהים .למרות שהוא לא היה חייב להתגייס, הוא רצה להתגייס ולהילחם עם החברים שלו". לדברי האם, "הוא תמיד אהב לדבר בדרכי שלום, אמר שכולנו אחים, כולנו יהודים, כולם נלחמים כתף אל כתף, לא משנה מי. גם בסרטון האחרון שהוא שלח ביום שישי של הצוות, אז כשהגיע תורו לדבר הוא אמר 'ביחד ננצח'… תמיד אמרתי לו שישמור על עצמו. ביקשתי ממנו לפני כל משימה להגיד 'שמע ישראל', והוא תמיד אמר 'אנחנו כולם נלחמים, תתפללו בשבילנו שנצליח'". לדבריה, "לא רצינו שהוא ילך אבל הוא לא ויתר. הוא אמר 'זה החינוך שלך, חינכת אותנו להתגייס, לאהוב את המדינה. הרי היית מחנכת בישראל, חינכת אותנו כך'".

ביום שני שלפני נפילתו אלירז נפצע. דודתו סיפרה כי כששמעה שהוא נפצע, אז "התקשרתי אליו ושאלתי אותו מה איתו. הוא אמר לי, 'דודה, הכול בסדר. רק שריטה קטנה'. אמרתי לו כפרה עליך, תחזור. אתה פצוע, תישאר עוד קצת עד שתחלים. אז הוא השיב לי: 'מה את עושה מזה סיפור? כולה רסיס קטן". לדברי כרמלה, "הוא היה מאוד ערכי, אהב את המדינה ואת מה שהוא עשה. אולי הם יהיו הנופלים האחרונים. בעזרת השם שיהיו אחרונים ושלא ייכנס לאף בית".
שתפו בוואטסאפ