יוסף אבנר דורן

רס"ר (מיל') יוסף אבנר דורן ז"ל

רס"ר (מיל') יוסף אבנר דורן, מירושלים, לחם במסגרת יחידת הניוד המבצעי (הבלנ"ם), שירת כלוחם איסוף ייעודי בשייטת 13, נפל בקרב בצפון רצועת עזה, בן 26 בנופלו.
נפל בד' בטבת התשפ"ד (16 בדצמבר 2023)

יוסף היה יהודי ציוני שעלה מצרפת והקים משפחה בישראל. אדם מקסים ומוכשר. יהיה זכרו ברוך.
עלה עם משפחתו מצרפת לאילת. הוא והמשפחה שלו היו מאוד ציוניים, ולאחר בית הספר היסודי הם עברו לירושלים מתוך רגשות ציוניים. המשיך לעשות חיל והתגייס לשייטת 13". "הוא היה תמיד חדור מטרה ושום דבר לא עצר אותו. לאחרונה בתקופת המבחנים של הסמסטר האחרון באוניברסיטת אריאל נפגשנו בספרייה ודיברנו. הוא התחיל לימודי הנדסת מכונות – ושוב ראיתי עד כמה הוא חדור מטרה. הוא היה יושב לבד ולומד בשקידה רבה. חברו משה ספד לו בפייסבוק: "הלב שבור. רק לא מזמן ראיתי אותך באוניברסיטה לאחר שלמדנו יחד בבית הספר היסודי. היית גיבור אז, הקרבת את עצמך, ולא היה ציוני כמוך". אופיר, חבר אחר, כתב: ״היה לנו ברור שזה לא משחק, אבל כשזה דופק לך על הדלת משהו משתנה. ג'וזף, יהי זכרך ברוך".
ייזן חברו לספסל הלימודים מספיד עליו: יוסף, או איך שקראנו לך תמיד גוז׳ף. בבוקר קמנו ולא האמנו למה שראינו, איך אפשר לדמיין את המשך התואר בלי החיוך שלך, בלי המפגשים שלנו בהרצאות, בספריה, בקפיטריות… החיוך הרחב שלך לא יוצא לנו מהראש, היית כזה נסיך, שאהב את אותם כמו שכולם אהבו אותו, חייכת לכולם, כן גם לאנשים שלא הכרת. לא נשכח את השאלות שלך, למרות שלפעמים היה לך קשה, אך אף פעם לא וויתרת לעצמך. יוסף היקר, תישאר תמיד בליבנו הבחור עם החיוך הרחב, שהפתיע אותנו מיום ליום, הבחור האהוב על כולם, דואג לכולם. היה חייכן, אכפתי, נחוש ולא מוותר לעצמו, כולם בלי יוצא מן הכלל אהבו אותו וחייכו אליו בחזרה, התעניין במחקרים, הראה לנו תמיד את הרובוטים שהוא בונה בעבודה. היה מגיע בספריה משום מקום, ומעלה לנו חיוך על הפרצוף, בשאלות שלו ובגישה שהוא שואל. הייתי מגדיר אותו בתור הלוחם הנחמד, למרות הקשיחות שלו, אף פעם לא הראה לנו מאיפה הוא הגיע ומה עשה בצבא!! היה צנוע ממש. נתגעגע למשפטים שהיית זורק לנו בצרפתית יחד עם בן דוד שלך שלומד איתנו.
שתפו בוואטסאפ