דרור קפלון

דרור קפלון ז"ל

דרור קפלון, שהוגדר כחטוף בעזה, נרצח במתקפה האכזרית של חמאס על הקיבוץ בשבעה באוקטובר. אשתו, ד"ר מרסל פרייליך קפלון נרצחה גם בטבח.

קיבוץ בארי הודיע בערב חמישי (07/12/23) כי דרור קפלון תושב הקיבוץ, נרצח במתקפת חמאס ב-7 באוקטובר. עד כה קפלון הוגדר חטוף, וכעת הוכרז על מותו. הוא תועד מובל לעבר גדר הקיבוץ באותה שבת ארורה יחד עם בת זוגו, מרסל פרייליך קפלון, שגופתה זוהתה כשבוע לאחר מכן. בתו של דרור, מעיין, סיפרה לפני שנודע על הירצחו כי שישה ימים לאחר המתקפה הגיעו לבית המשפחה קצינת שלישות ועובדת סוציאלית, שעדכנו את המשפחה כי הטלפון של דרור אוכן בתוך שטח רצועת עזה. "זה הדבר היחיד שהם יודעים להגיד", אמרה אז. "הוא נחשב חטוף בגלל האינדיקציה שהטלפון שלו בעזה ובגלל שראו שלקחו אותו, אבל אנחנו לא יודעים שום דבר בוודאות".

"דרור קפלון חיכה לרגע שיוכל לצאת לפנסיה", נכתב בהודעת מטה משפחות החטופים. "לפני שנה זה קרה ומאז הוא 'עף על החיים שלו', כפי שמתאר בנו. הוא התנדב בספרייה של קיבוץ בארי, האזין לפודקאסטים, בישל אוכל בריא ובעיקר בילה עם חמשת נכדיו. הוא היה סבא טוטאלי – כשהוא עם הנכדים, הוא איתם במאה אחוז והם מחזירים לו אהבה ורבים מי ישב לידו בחדר האוכל".

בת זוגתו של דרור, הובלה ביחד איתו לעזה, אך גופתה אותרה כשבוע לאחר מכן. אחיה של מרסל סיפר על רגעי החטיפה כשכתב לזכרה: אחותי ד'ר מרסל פרייליך קפלון.ביחד עם בעלה דרור קפלון.מקיבוץ בארי.נחטפו מביתם בשעה 10:28.יחפים קשורים ומבוהלים.שלאחר 300 מטרים מהבית בשבילי הקיבוץ.נורו למוות בדם קר ע"י מרצחים מתועבים.הנוחבה חמס דע"ש.
שתפו בוואטסאפ